Makijaż permanentny Tarnów

Makijaż permanentny jest alternatywą dla tradycyjnego makijażu, jednak jego efektami możemy cieszyć się zdecydowanie dłużej. Zabieg, podczas którego wykonujemy makijaż permanentny, polega na wprowadzeniu barwnika do warstwy podstawnej naskórka (ok. 0,28 mm). Dobrze dobrany i wykonany makijaż permanentny uwydatnia piękno rysów twarzy, koryguje asymetrię i drobne niedoskonałości. Makijaż permanentny powinien pozostawać w harmonii z naturalnymi rysami twarzy, a jego kolorystyka powinna korespondować z typem urody klientki. Idealny makijaż permanentny subtelnie podkreśla nasze naturalne piękno. Makijaż permanentny w żadnym wypadku nie powinien być „przerysowany”, zbyt intensywny i surowy w swym wyrazie, ponieważ może to nadać karykaturalny wyraz twarzy.

Dzięki makijażowi permanentnemu twoje oczy i usta mogą wyglądać pięknie przez całą dobę, a ty zaoszczędzisz czas na codziennym makijażu. Twoje rysy zyskają perfekcyjny rysunek, który trudno jest uzyskać za pomocą tradycyjnego makijażu.

Jeżeli nie jesteś pewna, czy możesz poddać się zabiegowi, masz wątpliwości odnośnie jego skutków zdrowotnych lub po prostu chcesz dowiedzieć się więcej, serdecznie zapraszam na bezpłatne konsultacje w zakresie makijażu permanentnego – Tarnów, ul. Krasińskiego 5.

 

Przeciwwskazania do makijażu permanentnego:

*ciąża i karmienie piersią
*infekcje
*choroby skóry
*podwyższona temperatura
*choroba nowotworowa (możliwość pracy około pół roku po wyleczeniu)
*cukrzyca w fazie nieustabilizowanej
*hemofilia
*zaawansowana choroba tarczycy
*łuszczyca
*choroby psychiczne
*długotrwałe przyjmowanie leków rozrzedzających krew, sterydów
*epilepsja, padaczka
*skłonność do blizn
*opryszczka w fazie aktywnej
*zabieg z zakresu medycyny estetycznej (do dwóch miesięcy po takim zabiegu można wykonać makijaż permanentny)
*jaskra
*zaćma
*zabiegi operacyjne oczu (od 2 do 3 miesięcy po operacji)
*choroby gałki ocznej
*choroby spojówki
*odwarstwianie siatkówki
*przedłużone rzęsy

 

Przebieg zabiegu:

Na pierwszej wizycie przeprowadzany jest wywiad w celu wykluczenia ewentualnych przeciwskazań (chyba, że wcześniej skorzystano z bezpłatnych konsultacji). W przypadku alergików wykonuję test alergiczny na pigment, wówczas zabieg nie jest wykonywany w dniu konsultacji. Jeśli nie wystąpiła reakcja alergiczna po upływie 72 godzin, umawiamy się na inny termin.

Po przeprowadzonym wywiadzie i podpisaniu świadomego oświadczenia przystępujemy do wstępnego rysunku w celu ustalenia właściwego kształtu brwi. Następnie ustalamy kolor pigmentu do pigmentacji. Po zaakceptowaniu koloru i rysunku brwi nakładamy znieczulenie na ok. 15 min. Po upływie wyznaczonego czasu przechodzimy do zbiegu właściwego.

Na drugiej wizycie następuje korekta pierwszej pigmentacji. Powinna się ona odbyć po 4–8 tygodniach od pierwszego zabiegu. Korekta jest bezpłatna.

 

Jak przygotować się do zabiegu?

W dniu zabiegu nie należy spożywać kofeiny ani stosować aspiryny. W dniu zabiegu ani dzień wcześniej nie należy spożywać większych ilości alkoholu. W przypadku pigmentacji brwi należy powstrzymać się od regulacji i henny w czasie 2 tygodni przed wizytą. Również na miesiąc przed zabiegiem należy odstawić odżywki stymulujące porost brwi.

W przypadku pigmentacji ust należy zacząć przyjmować Hascovir lub Heviran na 5 dni przed zabiegiem (jeśli miałaś już wcześniej opryszczkę) lub 3 dni przed, w dniu zabiegu oraz 3 dni po.

Już na kilka dni przed wykonaniem makijażu permanentnego warto zadbać o nawilżenie skóry w miejscu poddawanemu zabiegowi. Szczególnie w przypadku ust, spierzchnięte i spękane słabiej przyjmują pigment. Należy pamiętać o tym, aby na około tydzień przed planowanym zabiegiem zrezygnować z opalania twarzy. W przypadku pigmentacji kresek na powiece zaleca się zaprzestania używania odżywek stymulujących porost rzęs.

 

Zalecenia po zabiegu

Bezpośrednio po pigmentacji barwa makijażu jest intensywna, nawet jeśli decydujemy się na wykonanie bardzo delikatnego makijażu. Zabarwienie makijażu blednie nawet o 60% w ciągu od 4 do 7 dni. Podczas korekty następuje intensyfikacja barwy makijażu, jeśli istnieje taka potrzeba.

Istotna jest pielęgnacja skóry po zabiegu, od której w dużej mierze zależy efekty pigmentacji.

Miejsce poddane makijażowi permanentnemu należy przemywać przegotowaną lub mineralną wodą. Nie należy odmaczać, trzeć i dotykać miejsc poddanych pigmentacji.

Należy powstrzymać się od sauny, solarium, przebywaniu na słońca, kąpieli w basenie oraz zabiegów kosmetycznych na twarzy przez ok. 2 tygodnie od zabiegu. W przypadku pigmentacji ust zaleca się przyjmowanie przez ok. 3 dni dwa razy dziennie tabletek przeciwwirusowych. Należy również dezynfekować usta po posiłku (np. Octaniseptem). W przypadku nie przestrzegania powyższych zaleceń mogą powstać odbarwienia. Po wygojeniu miejsca poddanego pigmentacji należy pamiętać, że każda ingerencja w miejsce poddane zabiegowi powoduje krótsze utrzymanie się barwnika. Makijaż należy chronić przed intensywnym opalaniem (kremy z wysokimi filtrami) oraz mocnym peelingiem.

WYSOKIEJ JAKOŚCI SPRZĘT I 100% BEZPIECZEŃSTWA

Zabieg makijażu permanetnego wykonuję na jednym z najlepszych urządzeń dostępnych obecnie na rynku: I AM INK. Podczas konferencji BEAUTY INSPIRATION urządzenie to zostało wyróżnione nagrodą główną w kategorii urządzeń do makijażu permanentnego. Urządzenie pracuje przy pomocy odpowiednio szlifowanych igieł akupunkturowych, które umożliwiają wykonanie perfekcyjnych cienkich linii z zachowaniem najwyższego bezpieczeństwa. Zabieg nie rani skóry, jest mniej agresywny, dzięki czemu jest w dużym stopniu przyjemniejszy w odczuciu dla klientki. Jakość sprzętu oraz użytych igieł ma też ogromny wpływ na wprowadzenie pigmentu, którego po wygojeniu zostaje więcej w skórze.

Barwniki, na których pracuję, produkowane są zgodnie z przepisami UE jako produkty medyczne w sterylnych warunkach. Barwniki posiadają certyfikaty i spełniają standardy EFC i FDA dotyczące zawartości metali ciężkich. Podsumowując, spełniają wszystkie standardy pigmentacji medycznej .

Makijaż permanentny brwi

Wyróżniamy kilka metod makijażu permanentnego brwi:

– metoda ombre/metoda pudrowa

– midroblading

– metoda hybrydowa.

 

Metoda ombre (pudrowa) – to jedna z najbardziej popularnych technik pigmentacji brwi. Jest to metoda wykonywana za pomocą urządzenia i rączki z jednorazową igłą. Polega ona na wypełnieniu całego łuku brwiowego w całości wykonanego bardzo delikatnymi ruchami, dając efekt lekkiego rysunku na skórze. Początek, nasada brwi są jaśniejsze, delikatniejsze, potem następuje cieniowanie, które zintensyfikowane jest na końcówce brwi. Metoda ombre daje efekt delikatnej mgiełki koloru z jaśniejszą nasadą brwi i łagodnie rozproszonym pigmentem na łuku brwiowym.

Makijaż brwi metodą ombre zaleca się odświeżyć po około 1,5 roku od wykonania.

 

Microblading – jest to ręczna metoda pigmentacji brwi gwarantująca naturalny wygląd. Metoda ta polega na rekonstrukcji włosków za pomocą sterylnego piórka.

Brwi wykonane tą metodą do złudzenia przypominają naturalną brew. Włoski są zagęszczone, a brew zyskuje idealny kształt. Efekt zabiegu utrzymuje się od 1 do 1,5 roku.

Zabieg polecany jest osobom które:

  • mają normalną lub suchą cerę (nie polecany dla cery tłustej i dojrzałej)
  • mają ubytki brwi
  • chcą skorygować asymetrię brwi
  • często korzystają z zabiegu farbowania brwi
  • chcą zaoszczędzić czas na codziennym makijażu brwi
  • chcą w naturalny sposób podkreślić swoje rysy.

 

Metoda hybrydowa łączy dwie techniki: microblading i technikę maszynową (cienia).

Makijaż permanentny ust

Makijaż permanentny ust to zabieg, podczas którego za pomocą igły wprowadzany jest barwnik do warstwy podstawnej naskórka. Zabieg powoduje przerwanie ciągłości naskórka i u osób z obniżoną

odpornością lub ze skłonnością do występowania opryszczki może spowodować infekcję wirusową.

Istotną kwestią jest odpowiednie nawilżenie ust. Jeśli twoje usta są suche i spękane, to dodatkowa ingerencja igły zrani je jeszcze bardziej. Po zabiegu usta będą intensywnie łuszczyć się, a barwnik wprowadzony do suchej skóry nie będzie trwały. Dlatego zadbaj o peeling ust, aby pozbyć się zrogowaciałego naskórka oraz o nawilżenie przy użyciu odpowiednich kosmetyków.

Za pomocą makijażu permanentnego ust można optycznie powiększyć usta (technika 3D, cieniowanie), podkreślić naturalną czerwień wargową, nadać ustom trwały wymarzony kolor, skorygować asymetrię.

Makijaż permanentny – kreska na górnej powiece lub zagęszczenie linii rzęs

Makijaż permanentny oczu przeznaczony jest dla osób, które marzą o wyrazistymi głębokim spojrzeniu, a mają dość codziennego makijażu. Przeznaczony jest dla wszystkich, którzy cenią sobie wygodę i nienaganny wygląd.

Jeśli na co dzień nie malujesz się lub w bardzo subtelny sposób pragniesz podkreślić spojrzenie, idealnie sprawdzi się jedynie zagęszczenie linii rzęs.

Makijaż permanentny oczu może być o wiele wyraźniejszy, kiedy zdecydujesz się na kreskę dekoracyjną .

Przed zabiegiem makijażu permanentnego oczu warto zadbać o odpowiednie nawilżenie. Jeśli skóra wokół oczu jest wrażliwa lub skłonna do podrażnień warto wcześniej zacząć przyjmować kapsułki homeopatyczne z arniki.

Usuwanie makijażu permanentnego za pomocą remover Lift.

To rewolucyjna metoda usuwania makijażu permanentnego oraz tatuażu, za pomocą profesjonalnych, wzbogaconych o innowacyjne składniki preparatów firmy LiPigments, lidera na rynku PMU.Zabieg usówanie makijażu permanentnego za pomocą preparatu Lift juz dostępny w Tarnowie. ZAPRASZAM!

LiPigments Lift to:
👉 wysoka skuteczność oraz niska inwazyjność zabiegu w porównaniu do metod laserowych,
👉zabieg usuwa również pigmenty kolorowe,
👉zabieg nie wpływa na produkcję melaniny skóry oraz na mieszki włosów.
Zapraszam serdecznie zainteresowane osoby🙂

Usuwanie makijażu permanentnego preparatem Lift Tarnów